Absurdní žraločí posvícení

7. června 2014 /
foto: Dalibor Mlčák (all photos)

Žraločí ploutve jsou v čínském kulturním prostoru oblíbenou pochoutkou, i když jsou vlastně zcela bez chuti. Na proklatě drahé polívčičce nicméně ulpívá nepříjemná pachuť: některým žraločím druhům hrozí vyhubení, a jejich lov pouze kvůli ploutvím je proto v řadě zemí ilegální. Přesto se prý v jednom městě na Tchaj-wanu přehrabují v hromadách ploutví bagrem. Vyjeli jsme se tam podívat. 

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.