graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-25
2018-3&clndr_act=2018-2-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Akutně.sg  »

7.G v roce 2018: témata, rubriky, autoři
autor/ka: Magdalena Hronová. Kosí zob. 

7.G v roce 2018: témata, rubriky, autoři

Co připravujeme do prvního letošního čísla 7.G a do ročníku 2018?

Do 27. ročníku vstoupí Sedmá generace číslem věnovaným soudobému plastocénu a bezobalové protiofenzívě, najdete v něm ale i texty o kalamitním stavu našich lesů, přírodním parku Drahaň-Troja, povolební situaci, minimalismu nebo hlubších příčinách změny klimatu. Hovoříme mimo jiné s biologem Janem Šobotníkem, přiblížíme dokumenty Dějiny neposlušnostiKrajinou domova a Archa světel a stínů, stejně jako knihu Petera Wohllebena Slyšíš, jak mluví stromy

V jedničce i dalších číslech letošního ročníku na vás čeká řada autorských stálic: Zuzana Vlasatá obnovuje pozitivní Terrapii, Martina Vrtělová pokračuje v genderové LaLupě a Bedřich Vypera v Hvězdných bioastrologických rozhovorech. Ze slovenské samoty se nám bude nadále ozývat Veronika Kicková, ze všech kontinentů Magdaléna Vaculčiaková, mezi/národní rozhovory povede Veronika Gregušová, šetrnější spotřebou vás provede Dominik Grohmann, mediálním labyrintem Jan Miessler, knižními novinkami Renata Svobodová a akcemi všeho druhu Simona Horká. Tematicky přiblížíme – ať již v reportážích, rozhovorech či investigacích – například rozmach monokultur, vývoj hromadné dopravy, stav zdejších národních parků nebo vztah mezi ochranou přírody a nacionalismem. A po deseti letech se též konečně můžete těšit na nové webové stránky, přizpůsobené technologickému vývoji.

Děkujeme vám za čtenářskou důvěru. Prozatím si můžete dočítat články z minulého čísla.

[31. ledna 2018]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.