graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-24
2018-4&clndr_act=2018-3-24
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března (dnes)   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2014  »

Absurdní žraločí posvícení
autor/ka: Dalibor Mlčák (all photos) 

Jan Miessler, Dalibor Mlčák

Absurdní žraločí posvícení

Žraločí ploutve jsou v čínském kulturním prostoru oblíbenou pochoutkou, i když jsou vlastně zcela bez chuti. Na proklatě drahé polívčičce nicméně ulpívá nepříjemná pachuť: některým žraločím druhům hrozí vyhubení, a jejich lov pouze kvůli ploutvím je proto v řadě zemí ilegální. Přesto se prý v jednom městě na Tchaj-wanu přehrabují v hromadách ploutví bagrem. Vyjeli jsme se tam podívat. 

V pondělí 3. března 2014 byla na jihu Tchaj-wanu již několikátý den inverze, zahalující plochou, hustě osídlenou krajinu do depresivní šedi. Když jsme dorazili do Tung-kuanu, zcela zaměnitelného přístavního městečka na jihozápadním pobřeží ostrova, neveselou atmosféru umocňoval šedý asfalt, šedá krabicoidní zástavba a šedý kouř z výfuků všudypřítomných skútrů. Nic nás tu nezdržovalo, a tak jsme rovnou vyrazili do přístavu, podívat se na hromady šedých žraločích ploutví, se kterými se tu prakticky každý den obchoduje. Bylo sice pondělí, a jak se Dalibor dozvěděl od jednoho přítomného námořníka, v pondělí je oficiálně zavřeno, o žraločí ploutve jsme ale nepřišli.

Hned za vrátnicí do přístavu se nachází přístřešek, takový plechový hangár beze stěn, v němž se pod dohledem několika Tchaj-wanců činila skupina asi pětadvaceti pracovníků z Filipín nebo Indonésie. V holínkách a neprom...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:


  Související fotogalerie:

Žraločí ploutve

22. 2014, 16 fotek
Dalibor Mlčák

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.