graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-25
2018-3&clndr_act=2018-2-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2010  »

Vít Kouřil

Ako to, že sa nejdú s nami biť ako levy


Nejprve několik dobrých zpráv: Vratné láhve zůstanou vratné. Mochovcům zvoní hrana. Lesní kampaň zahájena. Zlepšení vztahů mezi Dětmi Země, Greenpeace a Hnutím DUHA. Moc pěkné, že? Dobrá, přiznejme hned bez mučení, že dějiny šly mnohdy jinudy, než si patnáct let staré titulky Poslední generace lajnovaly. Jaderné elektrárně Mochovce nejenže neodzvonilo, v současnosti přibírá další dva bloky. Vratné láhve od té doby zaznamenaly významnější sukces pouze ve filmovém pojetí Svěráků. To lesní kampaň, pravda, dosáhla řady úspěchů (vzpomeňme aktuální zastavení lesních megatendrů), ale lesoochranáři tehdy vzniklé Koalice za záchranu lesů střední Evropy mají na kontě i řadu „slavných porážek“. Jeden z těch nejpřednějších, Juraj Lukáč ze slovenského VLKa, vyjádřil (nejen) tehdejší skepsi v poutavém úvodníku o ztracené hodnotě slov v médiích:

„A tak nielenže trampi a turisti neškodne n...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.