graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2013  »

Anketa
autor/ka: Elias Minasi 

Anketa

Jste spokojeni s kvalitou stravování svých dětí ve škol(k)ách? Řešíte to?

Ptali jsme se rodičů v Brně a okolí, jak jsou spokojeni s kvalitou stravování svých dětí ve školách nebo školkách z hlediska nabídky vegetariánských či BIO jídel a co případně v této věci dělají.

Kateřina Jelínková (40) ze Křtin, matka Jirky (13), Aleny (11) a Kláry (8):

Naše děti chodí do malé školy, jsou v ní tak dvě stovky žáků. To znamená i malinkou jídelnu. Jídlo v ní na výběr není. Čtyřikrát až pětkrát týdně je maso, a když je jídlo bezmasé, tak většinou sladké. Mně by třeba ani nevadilo, kdyby dvakrát až třikrát týdně maso bylo, to bych byla ochotná tolerovat. Ale byla bych radši, kdyby ta ostatní jedno až dvě jídla byla opravdu vegetariánská, ne jen sladká.

Kdysi jsme s tím s dalšími maminkami chtěly něco dělat. Pak jsme se ale rozhodly, že se zatím nebudeme snažit nic podnikat, protože jsme ve veliké menšině. Pro takový typ stravování, jaký bychom si přály, bychom tady na venkově nenašly dost podpory. A jídelna by ani další dvě jídla na výběr finančně neutáhla. Takže jsme to s maminkami vyřešily tak, že děti necháváme, ať si samy zvolí, zda chtějí jídlo ve škole ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?
Další články z tohoto čísla 7.G  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.