graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2011  »

Český výlet za zambijskou mědí

Jan Miessler

Český výlet za zambijskou mědí

Peníze z našich daní pomáhají rozvíjet africké země. Nevěříte? Zajeďte si do Lucemburska pro optimistické tabulky Evropské investiční banky. Jak totiž zjistil dokumentarista Ivo Bystřičan ve svém filmu Doba měděná, pátrat po zambijském rozvoji přímo v Zambii nemá smysl.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyhnout jánabráchismu a jánakamarádismu při psaní recenzí, je už dopředu jednoznačně a zřetelně deklarovat, že se s Ivem Bystřičanem tak nějak znám a že si ho docela vážím, i když brácha to přece jenom není. A pak mu s nefalšovaným nasazením spolubojovníků za dobrou věc jeho poslední dokumentární kinohit Doba měděná nemilosrdně omlátit o hlavu. Mnohem důrazněji, než jak to udělali pánové z Evropské investiční banky.

Jenomže to by bylo příliš jednoduché. Sedmá generace by se tím navíc postavila na konec (poměrně krátké) řady recenzí, které mezitím vyšly, shledaly výsledný produkt lehkým a nalepily na něj dvě nepříliš lichotivé nálepky. Na jedné je napsáno „aktivismus“ a na druhé „neúspěch“, obě jsou z určitého hlediska oprávněné, ale ani jedna z nich nevystihuje film dostatečně do hloubky.

Aktivistický dokumentarista versus moc

...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.