graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2016  »

Chceme více divočiny?
autor/ka: Alexandra E. Rust 

Jan Skalík

Chceme více divočiny?

V české mediální a politické krajině se diskuse o divoké přírodě většinou velmi rychle stočí ke kůrovci na Šumavě. Jako by snad ani toto téma neznalo umírněnější tón, v jehož rámci by bylo možné připustit, že nerušená příroda by mohla mít své místo i v Česku. S odstupem více než čtyř let od kácení v jádrových územích na Šumavě a souvisejícího mediálního povyku jsme připravili výzkum, který se ptal na veřejné ne/přijímání divoké přírody v mnohem širším kontextu.

Dosavadní výzkumy veřejného mínění zabývající se otázkou divoké přírody v Česku byly do velké míry spojované s tématem Národního parku Šumava. Mezi lety 2000 a 2015 vzniklo sedm větších výzkumných projektů, přičemž většina z nich započala v období vypjatých emocí spojených s nelegálním kácením kůrovcem napadených stromů v jádrových částech parku a související občanské blokády. Dosavadní výzkumy nedávají problematickou dlouhodobější výpověď o vnímání divočiny pouze s ohledem na očekávatelný výkyv veřejného mínění v roce 2011, ale také s ohledem na to, že metodické zpracování některých z nich zůstává sporné. Největší pochybnosti vzbuzují reporty zpracované společností PR.Konektor na základě anket v roce 2011, zjevně související se snahou tehdejšího vedení parku obhájit své kroky. Primární data z těchto anket přitom nebylo možné získat ani od samotné agentury, ani od zadavat...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.