graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2018  »

Čokoláda bude! I kdyby se měla rozpustit horkem
autor/ka: Plody kakaovníku, foto: Keith Weller, USDA ARS 

Zuzana Vlasatá

Čokoláda bude! I kdyby se měla rozpustit horkem

Důvody k čokoládové panice zatím podle všeho nejsou na stole.

Samozřejmě že svět už nikdy nebude jako dřív. Za všechny možné příčiny jmenujme klimatické změny, respektive lidské plémě, které jim úspěšně zatápí pod kotlem. Novinové titulky, tu sdělující, že Arktický permafrost taje rychleji než kdy dříve, jindy zas že Rok 2017 byl druhý nejteplejší v dějinách, případně Změny klimatu ničí až čtvrtinu chráněných oblastí světa, či dokonce Vlivem klimatu přibývá dětských nevěst, už zacloumají málokým. Ovšem když se posledního dne loňského roku na serveru Business Insider objevila zpráva, že vlivem klimatických změn bude do čtyřiceti let po čokoládě, rázem ji začala přebírat další média a uživatelé sociálních sítí ji v panice šířili dál.

Na světě se v loňském roce snědlo přes sedm a půl milionu tun čokolády. Čokoládovými pochoutkami se zahrnujeme v období Vánoc, Velikonoc, narozenin, když máme splíny, když splíny nemáme, když chcem...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.