graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2015  »

Děti, jděte ven. Ale jak to zařídit?
autor/ka: archív TEREZY 

Alice Jirásková, Barbora Landová

Děti, jděte ven. Ale jak to zařídit?

„Ahoj mami. Ve škole to bylo hodně fajn. Měli jsme tělocvik na zahradě. A pak byla prvouka, dneska dvě hodiny, byli jsme v lese a našli jsme tam dopis od skřítků. A víš co? Paní učitelka říkala, že s námi budou skřítci celý školní rok a budeme chodit do lesa každý týden. Máme teď Les ve škole, nebo jak to říkala. Úkoly žádný, tak si jen vezmu tepláky a jdu s Bárou na zahradu. Zavolej nás, až bude večeře, jo?“

Je mým snem, aby alespoň dva dny v týdnu měly podobný průběh. Dostatek pohybu venku pro děti ve škole i po škole. Nevím, jak vy, ale já mám neustále pocit, že jsme na čerstvém vzduchu málo.

Jasně, moje děti chodí do školy a ze školy pěšky, snažíme se denně vyjít ven aspoň na chvíli. Ale někdy je to velký souboj s časem: kroužky, úkoly, moje práce, logistika domácnosti a řada jiných podnětů, které děti doma zabaví. Přestože věnujeme maximum času přírodě o víkendu, často mám pocit, že trpíme nedostatkem vitamínu N (nature) — který takto pojmenoval autor knihy Last Child in the Woods Richard Louve.

Jsou děti venku málo?

Pro generaci rodičů, kteří prožili své dětství před třiceti lety, byl pobyt venku přirozenou součástí každého dne. Jejich děti si venku už tak často nehrají. Dochází k dramatickému nárůstu času stráveného před obrazovkou elektronických médií na úkor času stráven...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.