graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2011  »

Dočista čisté festivaly?

Martin Dutkiewič

Dočista čisté festivaly?

Doba se až tak moc nezměnila; hromadné společenské akce znal už starověk. Měly sice především náboženský kontext, ale ten bychom asi dohledali i na současných masovkách, kterým se říká letní festivaly. Zatímco tehdy asi neřešili, co s odpadky, kam zaparkují a jestli moc nezdupou trávník, na music festech se stala otázka zátěže životního prostředí žhavou, a dokonce se rozhořela i na české půdě.

Opravdu těžko si představit, že by Joe Cocker nebo Joan Baez namísto Woodstocku přijeli na českou Portu nebo Mohelnický dostavník. Zdejší festivaly ožily a nabraly grády logicky až po pádu železné opony. Ohromný rozmach posledních let dokládá každoročně stoupající návštěvnost, ale také neustále kvalitnější dramaturgie. Skvělí interpreti, jako například britská skupina Muse, kteří se léta české kotlině obloukem vyhýbali, si už dnes rádi udělají zastávku i na některém ze zdejších open airů. Jasně, a teď přijde očekávaný problém. Pokud například areálem Colours of Ostrava během čtyř dnů projde pětadvacet tisíc návštěvníků, nutně za sebou musí nechat hory odpadků, spotřebovat množství vody, energie, jídla… (Aspoň jedno číslo: loni na Rock for People z vysbíraných 110 904 půllitrových kelímků vytvořili hraví lidé více než kilometr dlouhého hada.) A pořadatelé se na to můžou buď vyka...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.