graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2010  »

Zuzana Vlasatá

Dýchánek s vlčím pábením

První setkání s Jaroslavem Monte Kvasnicou (57) si pamatuji docela dobře. I když je to už hezkých pár měsíců a trvalo jen pár sekund, a možná ani to ne. Jen jsme se kolem sebe mihli ve dveřích brněnského knihkupectví Skleněná louka a v hlavě mi utkvěl poněkud rozostřený obraz vyššího rozevlátého muže, tak trochu divocha. Něco jako Krakonoš. Tehdy jsem ještě nevěděla, o koho jde. Někde o něm napsali, že mezi indiány by dostal jméno „tenstěmipsy“. Výstižně zní taky označení velký český vlkolog. Anebo ho můžete prostě zaškatulkovat jako autora knih Krajina s vlky — Rapsodie šedých stínů a Krajina s vlky — Honba za přízrakem Gévaudanu.

Na můj dotaz, zda svolí k článku, Monte (přezdívka se k tomuto muži hodí přece jen více než škrobené Jaroslav Kvasnica) odpověděl: „Vše, co pomůže vlkům, vítám.“ Nedlouho nato, jednoho příjemně teplého podzimního dne, postáváme s fotografkou před jeho rozlehlou zahradou v Brně-Slatině a čekáme, až si nás vyzvedne. Něco ve vzduchu předvídá, že před sebou máme příjemné setkání.

Vítá nás velmi uvolněný a vstřícný člověk. Své delší bělavé vlasy zkrotil hippie čelenkou. Nažloutlý knír v hustém plnovousu prozrazuje vášeň ke kouření dýmky. Jinak má na sobě košili, vestu a kalhoty s kapsami, vše v různých odstínech zelené barvy. Jeho image ještě dokreslují dva vlčí přívěsky a tři prsteny — dva z nich s motivem vlčí hlavy. Jeden mu prý došel anonymně asi před dvěma lety ze Spojených států. „Dostal jsem k němu dopis s poděkováním za to, co dělám pro vlky. Má ho údajně asi d...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.