graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-25
2018-3&clndr_act=2018-2-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2015  »

editorial
autor/ka: Eatmorechips 

Vít Kouřil

editorialVážené čtenářky, vážení čtenáři,

z médií jste se v poslední době mohli dozvědět, že letos bude kvůli suchu o třetinu menší úroda zeleniny, že na boj se suchem vynaložíme osm miliard korun, že takové tropy tu kroniky nepamatují a jestli to tak půjde dál, tak pánbůh s náma. Mohli bychom se prsit, že Sedmá generace tyto trendy předpovídala už zkraje 90. let, ale to by nám všem bylo platné jako hadovi boty. Místo toho se v řadě článků tohoto čísla zamýšlíme, co můžeme proti degradaci půdy, která zdaleka nesouvisí jen se suchem, dělat. Některé texty pocházejí z dílny našeho stážisty Martina Pavelky, jehož pro příští měsíce střídá Lenka Brichová. Oběma moc děkujeme a doufáme, že naše spolupráce vydrží i do budoucna.

Z tohoto čísla dále doporučuji pátrání Jaromíra Bláhy, kdo všechno na Šumavě vytváří a šíří „autentické“ názory místních obyvatel, protestujících proti ochraně tamější vzácné přírody. Petra Němcová zase přibližuje jeden z málo známých, zato klíčových trendů současnosti: návrat energetických a vodárenských společností do obecního vlastnictví. A Barbora Bakošová si posvítila na nečekané xenofobní nálady u ochránců zvířat. Mimochodem, v minulých měsících vyhřeznuté vlny nenávisti docákly až do brněnských restaurací Vegalité a Tři ocásci, které veřejně podpořily přijímání uprchlíků. Oba podniky mají naši plnou podporu, a to nejen proto, že zde probíhají naše redakční porady.

Na vědomost též dáváme, že na říjen chystáme promítání tří ekologicky laděných filmů s následnou diskusí. Podrobnosti najdete v průběhu září na našem webu. A abych nezapomněl: založili jsme nové redakční e-mailové adresy (prijmeni@sedmagenerace.cz). Těšíme se na vaše ohlasy.

Malé, zato úrodné lány přeje

Vít Kouřil

P.S.: Omlouváme se, že jsme v článku Příroda nikdy neomrzí popletli jméno respondentky naší ankety, správně zní Hana Weiser.

[25. srpna 2015]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.