graphic-header
Občanský kalendář » «»

duben 2018

2018-3&clndr_act=2018-4-22
2018-5&clndr_act=2018-4-22
PoÚtStČtSoNe
1
2 3 4 5 6
9 10
11
středa 11. dubna   »   1 událost
Akce » NGO Market 2018
12 13
14
sobota 14. dubna   »   1 událost
15
16 17 18 19
20
pátek 20. dubna   »   4 události
21
sobota 21. dubna   »   3 události
22
neděle 22. dubna (dnes)   »   2 události
23
pondělí 23. dubna   »   1 událost
24
úterý 24. dubna   »   1 událost
25
středa 25. dubna   »   1 událost
26
čtvrtek 26. dubna   »   1 událost
27
pátek 27. dubna   »   1 událost
28
sobota 28. dubna   »   1 událost
29
neděle 29. dubna   »   1 událost
30
pondělí 30. dubna   »   2 události
Akce » Strom roku 2018
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2013  »

Foto k novince: editorial

editorial

V pátém letošním čísle Sedmé generace se podíváme do jídelen, Jeseníků, Rudolstadtu, Itálie, Sýrie, Antarktidy nebo do pravěku.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

v tomto čísle Sedmé generace si můžete všimnout několika jinakostí. Jednak přinášíme hned čtyři rozhovory, přičemž těžko říct, který z nich přednostně doporučit: jestli londonovské vyprávění mořského ovčáka Sida Thomase o hledání japonských velrybářů v Antarktidě, nebo názory prezidenta italské Bancy Etica Uga Biggeriho na ne/fungování bank, slovenské postřehy „obyčejného ochranáře“ Mikuláše Huby či zdůvodnění jedné břeclavské veganky, proč žalovala tamní základní školu. I díky tomuto srocení nám číslo nabobtnalo na neobvyklých 64 stran; věřím ale, že ho i tak se zájmem přelouskáte.

S hlavním tématem, zaměřeným na noční můru mnohých z nás, tedy stravování ve veřejných jídelnách, nám výrazně pomohla novinářka a básnířka Tereza Šimůnková, jejíž služby využíváme v programu kRok jinak Nadace Vodafone. Tereza se bude během tří měsíců snažit, aby náš časopis znalo více lidí než dosud. Hodně zdaru!

Při psaní tématu jsme poprvé využili i spolupráce s Agenturou pro energii a otázky životního prostředí Dolního Rakouska (eNu), díky níž vám postupně přiblížíme, jak si na ekologické frontě vedou naši jižní sousedé.

Kromě dalších článků, na jejichž výčet mi nestačí místo, vám též doporučuju návštěvu našeho v lecčems vylepšeného webu: pod jednotlivými články už například najdete odkazy na související texty či jiné články autora, postupně též dověšujeme řadu starších článků, včetně těch z 90. let. A abych nezapomněl, Jana Orlová pro vás natočila a Štěpán Jindra sestříhal historicky první sedmogenerační videa, v nichž se Heleny Vlašínové, Jennifer Helie DeFelice, Jana Skalíka a Dr. Krejzybera ptáme na práva rostlin, aktivismus a tvorbu z odpadu.

A na závěr dodávám, že k ročnímu předplatnému 7.G si můžete nově objednat i příručku Umění vybírat, v níž vás Ekologický institut Veronica přehledně provede šetrným nakupováním.

Podzim jak má být přeje

Vít Kouřil  

[18. října 2013]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?
Další články z tohoto čísla 7.G

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.