graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-25
2018-3&clndr_act=2018-2-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2016  »

Editorial

Vít Kouřil

Editorial

V hlavním tématu vzdáváme hold lidem, které stála ochrana přírody a krajiny život či zdraví.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

srdečně děkuji všem z vás, kteří jste v září přišli oslavit naše pětadvacetiny. Byla to oslava malá, ale milá — což se doufám dá říci i o našem časopisu. Fotky a videa z ní najdete zde na 7.G webu nebo facebookovém profilu, stejně jako video-zdravice k 25. výročí od Nadi Johanisové, Ľuby Lacinové, Václava Bělohradského, Aleše Máchala, Romana Černíka a dalších sympatizantů a podpůrců Sedmé generace. Děkujeme za všechna povzbudivá slova.

Na jubilejních vavřínech jsme však neusnuli, takže v ruce držíte číslo, do něhož jsme se jako obvykle snažili zahrnout všelicos: duchovno i materiálno, lokálno i globálno, minulost i budoucnost, přítomnost i nadčasovost, Sever i Jih, Východ i Západ, teorii i praxi, naději i skepsi.  Statistiky organizace Global Witness hovoří o více než 1200 takových vraždách od roku 2002, skutečná čísla budou ještě vyšší. Z tohoto hlediska máme „štěstí“, že žijeme v republice, kde ekologickým aktivistům hrozí pouze výprask a šikana od policie, jak dokládá Jan Skalík v článku o šumavské blokádě z roku 2011. Doufejme, že nebude hůř a že současná vlna hnědočechů a tmářů, kteří posílají všechny ty „vlastizrádce, ekoteroristy, sluníčkáře, havloidy a dobrosery“ do pekla a plynu, časem poleví. S občanskou pomocí každého z nás, samozřejmě, samo se nic v dějinách nezmění.

Pokud vás toto číslo zaujme a nepředplácíte si nás, připomínám, že si k předplatnému nyní můžete — vedle cédéčka Jardy Svobody Solo a jubilejních 7.G triček a tašek — přikoupit kus Nového pralesa na Ještědském hřebeni, vytvářeného od roku 2004 spolkem Čmelák. Až se vás sejde 35, částku zdvojnásobíme a pošleme na jejich účet. Podrobnosti najdete na sedmagenerace.cz/novy-prales.

Dobrý podzim bez prezidenta Trumpa přeje

Vít Kouřil

[20. října 2016]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.