graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-21
2018-2&clndr_act=2018-1-21
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2010  »

editorial

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

„staří Seveřané věřili, že konec každého roku, kdy starý čas již doběhl a nový ještě nezačal, je z celého roku ten nejdůležitější. Slavili ho jako návrat k počátkům, jako velký bod obratu, díky němuž dochází pravidelně k zázračné revitalizaci dlouhým ročním během opotřebovaného světa. Slavili ho poctivě a družně, což jim mimo jiné dávalo dostatek příležitostí ke znovuobnovování a posilování vztahů k jejich blízkým, jež také v průběhu dlouhého roku jaksi zchátraly a povadly.

Na staré Seveřany jsme v přílivu důležitějších informací už dávno zapomněli. Přesto i pro nás ono krátké období na konci každého roku ukrývá poselství tajemného času, který leží jaksi mimo čas, příchuť okamžiku, kdy svět se na pár kosmických chvil zastavuje.“ Těmito rozjímavými slovy zde před patnácti lety připomněl čas vánoční Jan Keller.

Druhou, povánoční půlku jeho úvodníku, v níž zadumané hvězdy pozvolna mizí nad clonou zoufale přízemního smogu a my si melancholicky schováváme poslední zbytky cukroví, raději citovat nebudu. Nechci vám ono jedinečné období posvátných nocí předem kazit.

Místo toho na závěr roku raději poděkuji všem přispěvatelům a přispěvatelkám Sedmé generace za nezištnou spolupráci i vám čtenářům a čtenářkám za kritickou pozornost, kterou našemu časopisu věnujete. Doufám, že nám ji zachováte i v nastávajícím, jubilejním dvacátém ročníku. Vězte, že v redakci uděláme vše proto, aby nebyl ročníkem posledním.

Zázračnou revitalizaci všeho opotřebovaného vám do nového roku přeje

Vít Kouřil

P S. A ještě jedna zapomínka: zkraje roku vyhlášené druhé kolo Ekohitparády vyhrála protitěžební píseň Dřevorubecká od folkového tria Žamboši. Gratulujeme.

[31. prosince 2010]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?
Další články z tohoto čísla 7.G

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.