graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-24
2018-4&clndr_act=2018-3-24
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března (dnes)   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2013  »

Environmentální souvislosti války v Sýrii
autor/ka: Mira Pavlakovic 

Nafíz Ahmed

Environmentální souvislosti války v Sýrii

Za vleklou občanskou válkou v Sýrii stojí i ropný zlom, energetická geopolitika a změna klimatu.

Letošního 21. srpna bylo několik stovek — možná přes tisíc — lidí zabito v damašské Ghoutě chemickou zbraní, což přimělo Spojené státy, Velkou Británii, Izrael a Francii pohrozit vojenským útokem proti jednotkám syrského prezidenta Bašára al-Asada.

Tato epizoda je jen další příšernou událostí v konfliktu, který stále více nabývá charakteru genocidy. Na první pohled jsou důvody pro zásah nevyvratitelné. OSN potvrzuje, že boje si již vyžádaly přes sto tisíc obětí, většinou zabitých Asadovými silami. Počet vysídlených se odhaduje na čtyři a půl milionu. Drtivá většina mezinárodních pozorovatelů potvrzuje Asadovu spoluvinu na převážné části válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Nelegitimita jeho režimu a legitimita povstání je jednoznačná.

Odborníci jednomyslně soudí, že otřesné záběry civilistů, včetně dětí, trpících následkem chemického útoku, jsou pravé. Neshodují ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.