graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2017  »

Game zone: s Ji.hlavou za zády
autor/ka: 4gamer.info 

Pavlína Binková

Game zone: s Ji.hlavou za zády

V buňce na jihlavském náměstí se mi protínají absurdní světy, životy.

A pani, jak vám to de? — Sedím uprostřed jihlavského náměstí v buňce vyhrazené počítačovým hrám, které již třetím rokem tvoří doprovodný program zdejšího festivalu dokumentů. Stmívá se, venku se ochladilo, fouká vítr a vypadá to, že se spustí déšť. Ruce mi trochu tuhnou zimou a chlad se dostává i do těla. Čtyři romští kluci, tipuju kolem osmi, devíti let, jsou na tom líp. Mají sundané boty a nohy přistrčené k teplometu. Střídavě hrají hry a střídavě dotírají na kluka, který má buňku na starosti. — Pane, a sledujete porno? Přes sluchátka občas zaslechnu jejich dotazy. Z venku cítím chlad. A před sebou mám obrazovku, kde právě hoří oheň. Otevírám si mapu a snažím se zorientovat, kde jsem. Najdu loďku a zkoumám, jak se ve hře Walden, a Gamevesluje po jezeře. Ze sluchátek slyším zvuky přírody — ptáci, žáby, šumící koruny stromů. Program mě varuje, že mi dochází zásoby jídla a že bych...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.