graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-21
2018-2&clndr_act=2018-1-21
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2010  »

Jiří Zemánek

Gentle Action aneb „jemná akce“

Gentle Actions je ojedinělý umělecký projekt, který se letos uskutečnil v galerii Kunstnereness Hus v Oslo. Jeho autorky Eva Bakkeslett a Anne Karin Jortveit se v něm zaměřily na zkoumání vztahů mezi uměním, ekologií a sociální akcí, na rozvíjení nových metod a strategií pro řešení současné ekologické krize.

Stále víc a víc jsme dnes konfrontováni s nejistotou a chaosem, výzvami a problémy, na něž nedokážeme odpovídajícím způsobem reagovat. Kvantový fyzik a filozof F. David Peat uvádí, že naše současné ekonomické, sociální, ekologické i institucionální systémy jsou tak komplexní, že nikdy nemůžeme dospět k úplnému poznání jejich vnitřní dynamiky ani rozvinout schopnost přesně předvídat jejich chování a provádět jejich úplnou kontrolu. S tím, jak se naše horlivé a většinou málo citlivé snahy o nápravu věcí ukazují jako neadekvátní a chybné, se náš modernistický mýtus o světě, založeném na přesném předpovídání, kontrole a věčném pokroku jeví jako neudržitelný. „Ostrov řádu a jistoty, na němž jsme žili, se ukazuje být nikoli pevnou zemí, ale rychle se rozpouštějícím ledovcem,“ píše Peat. „Nemáme jinou alternativu než se vrhnout do kypícího moře vírů, nejistot a změn, jež nás obklo...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.