graphic-header
Občanský kalendář » «»

listopad 2017

2017-10&clndr_act=2017-11-24
2017-12&clndr_act=2017-11-24
PoÚtStČtSoNe
1 2
3
pátek 3. listopadu   »   1 událost
4
sobota 4. listopadu   »   1 událost
5
neděle 5. listopadu   »   1 událost
6 7 8
9
čtvrtek 9. listopadu   »   1 událost
10
pátek 10. listopadu   »   2 události
11
sobota 11. listopadu   »   3 události
12
neděle 12. listopadu   »   2 události
13 14 15 16 17
18
sobota 18. listopadu   »   2 události
19
neděle 19. listopadu   »   1 událost
20
pondělí 20. listopadu   »   1 událost
21
úterý 21. listopadu   »   1 událost
22
středa 22. listopadu   »   1 událost
23
čtvrtek 23. listopadu   »   1 událost
27
28
úterý 28. listopadu   »   1 událost
29 30
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2015  »

Jak jsem se stal vegetariánem
autor/ka: medziknihami.sk 

Lucie Sovová

Jak jsem se stal vegetariánem

„Jsem vegetarián.“ „Jsi co?“ „Nejím maso.“ „Jak můžeš nejíst maso?“ „Prostě nejím.“ „Žádné maso. Steak?“ „Ne.“ „Kuře?“ „Ne.“ „A co klobásu?“ Takto popsal Jonathan Safran Foer úskalí vegetariána ve svém poloautobiografickém románu Naprosto osvětleno. Hrdina jeho druhého díla Příšerně nahlas a k nevíře blízko už je dokonce vegan. Ve své třetí knize Jíst maso se americký židovský spisovatel odklání od beletrie k esejisticko-publicistickému žánru a poté, co se ve svých novelách vypořádal s tématy holocaustu a 11. září, si bere na paškál výrobu masa.

Už z autorových předchozích děl je zřejmé, že Foer má zvláštní dar vyprávět příběhy. Právě tím je kniha Jíst zvířata především — osobním příběhem spisovatelova vztahu k masu. Setkáváme se (opět) s jeho ukrajinskou babičkou, která po útěku před válečným hladomorem stále plní svůj sklep zásobami na horší časy. Na dalších stránkách vrtí ocasem fenka George, která změnila Foerův dříve spíše chladný vztah ke zvířatům. Konečně se spisovatel svěřuje i s tím, jak coby mladý student filosofie s vegetariánstvím koketoval. Hlubší zájem o jídlo v něm ale probudilo až narození syna. Čím sytit nově započatý život se ukazuje jako palčivější otázka, než jak zaplnit vlastní žaludek — což je příležitost pro velké klišé, nutno ale říct, že motiv budoucích generací Foer užívá jen příležitostně a s citem.

Protože jsou chlupatá a mají hebkou srst

Od ryze osobního, trochu rozvlek...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.