graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-18
2018-2&clndr_act=2018-1-18
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna (dnes)   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2015  »

Jak se zamilovat do přírody
autor/ka: Alexander Babl 

Šárka Křepelková

Jak se zamilovat do přírody

Co může dát dětem kontakt s přírodou a může vést k ochraně přírody v dospělosti?

Přírodní prostředí bývá často spojováno se silnými emocionálními a sociálními zážitky. Proto si lidé čas strávený v přírodě dobře pamatují, cítí, že v té chvíli někam patří. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří se v dospělosti silně identifikují s přírodním prostředím, měli většinou v dětství blízký vztah s přírodou, a to skrze speciální místo v krajině, nebo osobní zkušenosti se ztrátou nebo zničením přírodního prostředí, které jim bylo blízké. Většina environmentalistů, kteří se účastnili výzkumů významných životních zkušeností, uvádí, že vztah k přírodě a životnímu prostředí získali v první řadě díky pozitivním zážitkům s přírodou v dětství a také díky členům rodiny, kteří respektovali přírodní prostředí a byli jim vzorem. Má tedy kontakt s přírodou v dětství přímý vliv na její ochranu v dospělosti?

Fuj, na to nesahej

Děti byly s přírodou zcela...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.