graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2014  »

Kterak politici ne/mluví do médií
autor/ka: Sam Rox 

Jan Miessler

Kterak politici ne/mluví do médií

Říká se, že za minulého režimu stačilo papalášům zvednout telefon a pracovníci „hromadných sdělovacích prostředků“ se automaticky stavěli do latě. Současná média veřejné služby jsou jiná a ani ti papaláši už nejsou, co bývali. Březnová volba nových členů mediálních rad ale opět ukázala, že nezávislost veřejných médií na politických tlacích stále zůstává nenaplněným ideálem.

Ohledně médií veřejné služby jsou čeští politici v naprosto schizofrenní situaci: očekává se od nich, že se budou chovat jako Limonádový Joe i jako Doug Badman zároveň. Sice se počítá s tím, že budou mít nutkání vyvíjet tlaky, aby o nich Česká tisková kancelář, Česká televize, Český rozhlas a vlastně kterákoliv česká televize a rozhlas psaly nebo vysílaly jen to nejlepší. Zároveň je ale v jejich popisu práce jednou za čas volit nové členy mediálních rad, kteří mají — mimo jiné — média před nejrůznějšími politickými tlaky chránit.

Podobně, a vlastně zcela recipročně, jsou ve schizofrenní pozici i všichni mediální radní. Na jednu stranu by měli rozumět mediální problematice (když už o ní rozhodují), na stranu druhou by měli vhodně reprezentovat celou veřejnost (a nikoliv jen neziskovou či profesní organizaci, která je do volby nominovala) a za třetí by vůbec neměli podléhat politickým t...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.