graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-25
2018-3&clndr_act=2018-2-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2011  »

Librarium

Vít Kouřil

Librarium

Etika a příroda - Život v divočině - Obraz krajiny - Doba jedová - Černá labuť - Lidé na venkově

Marie Skýbová: Etika a příroda. Pavel Mervart, listopad 2011

„Proč brát morální ohledy na přírodu?“ ptá se autorka, doktorka filozofie působící na Univerzitě v Hradci Králové, v podtitulu útlé, leč hutné knihy. Možné odpovědi nalézá v různých tradicích ekologické etiky a pronikavě je rozvíjí ve dvanácti kapitolách. Výklad zdobí sympatický tah k jádru věcí, důsledné vysvětlování používaných pojmů a zvídavý nadhled. Knize by sice prospěl obrazový doprovod, ale pokud se chcete dozvědět, zda-li antropocentrický postoj nutně vede k představě nadřazenosti nad přírodou, nebo jestli má příroda sama svoji vlastní hodnotu nezávislou na našem hodnocení, neváhejte. Moc takových knih u nás nevyšlo.

Tony Fitzjohn: Život v divočině. Euromedia, listopad 2011

„V okamžiku, kdy si mi druhého dne v Koře Kristián sedl na nohy a olízal mi ruce, jsem divočině propadl na celý život,“ svěřuje se auto...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.