graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-24
2018-4&clndr_act=2018-3-24
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března (dnes)   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2013  »

Lišky do lesa, vegani na Mars, Rumuni do ulic
autor/ka: www.applicants.mars-one.com 

Zuzana Vlasatá

Lišky do lesa, vegani na Mars, Rumuni do ulic

Tentokrát to vezmeme z West Hollywoodu přes Mars až do Brna.

V hollywoodské čtvrti West Hollywood před pár dny zakázali prodej kožešin. To je podobnéjako kdyby se ve Vídni rozhodli, že sachr dort už bude napříště bez čokolády, a to z důvodu, že dovoz kakaových bobů, stejně jako jejich pěstování, odporuje ekologickým ideálům a etickému nahlížení na svět.

Že jde jen o jednu čtvrť? Ano, jenže Hollywood není jen středobodem filmového průmyslu. Má také podstatný vliv na módní trendy. A je vidět, že doba pokročila. Vezměte si takovou Marilyn Monroe, epitom hollywoodských padesátek. Existují sice slavné portréty, na kterých pózuje v černém roláku, ale co teprve ty, na nichž vystrkuje nahé rameno ze sněhobílé kožešinky… A dnes? Zahalit se na červeném koberci do lišky platí za módní faux pas. No a oficiální zákaz je ještě jiná liga. Uvidíme, kdo další se nechá inspirovat. Kandidáti by tu jistě byli. Třeba takové Rakousko, Chorvatsko, Spojené Království nebo...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.