graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2018  »

Minimální dobrovolná skromnost
autor/ka: Alexa Mazzarello 

Dominik Grohmann

Minimální dobrovolná skromnost

Minimalismus ― hlavní téma lifestylových časopisů nedávných (i blízkých) měsíců. Kdejaký hipster a hipsterka propadají kouzlu života s minimem věcí kolem sebe. Antispotřebitelský trend snižuje ekostopu každého jednotlivce a má příznivý vliv na život. Nějaký problém?

Máte pocit, že váš byt, dům či pracovna potřebují změnu, máte prostě příliš mnoho věcí a nevíte, kam s nimi, a vlastně je vůbec nepoužíváte? Máte šatní skříň narvanou k prasknutí, ale nemáte co na sebe? Nebo bedny plné hraček, ale vaše dítě si s žádnou nehraje? Dokumenty poházené všude po pracovně a stále přibývají další? Byt plný nábytku, a stejně se vám do něj nevejde všechno, co byste potřebovali? Nejste v tom sami. Minimalismus nabízí řešení. Jaké? Čistou hlavu, nezahlcený prostor, prázdný pracovní stůl a koncentraci na to podstatné.

Pro Marcelu Sobotovou ― blogující o minimalismu na zijememinimalismem.cz ― znamená minimalismus „myšlenkový postoj, kdy se ve svém denním fungování zbavuji všeho nepodstatného nebo zbytečného. Netříštím pozornost uvnitř sebe i kolem sebe. Vědomě si tvořím ‚prázdný‘ prostor a zaměřuji se na to podstatné. Od zamýšlení se nad tím, které pře...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.