graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-21
2018-4&clndr_act=2018-3-21
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2012  »

Ministerstvo zdravého rozumu
autor/ka: Jindřich Prach. Ani věčný úsměv nejde udržet vstříc transparentům.  

Jan Skalík

Ministerstvo zdravého rozumu

Do kanceláří za proskleným zevnějškem Ministerstva životního prostředí se ve čtvrtek 15. září loňského roku opíralo odpolední slunce vydařeného babího léta. Ten den tam doputovalo i 88 žádostí o podporu z Fondu environmentální odbornosti. Věděl někdo už ten večer, že mezi vítězi budou i sdružení, která ještě několik dní předtím neexistovala?

Na tuto otázku odpovědět neumíme. Abychom se ale odpovědi přiblížili, musíme se na úřad, který má chránit zdravé životní prostředí naší země, podívat pěkně zeširoka. Skutečnost, že ministerstvo v době škrtů raději hází grantové peníze do kanálu, než aby je přidělilo sdružením, která skutečně chrání přírodu, totiž ilustruje obecnější trend: rezignaci současné vlády na ochranu životního prostředí.

Za prvé: Zbavit zelené ideologie

Odklon od snahy české vlády chránit životní prostředí začal už za vlády Jana Fischera. Poté, co na jaře 2010 tehdejší ministr životního prostředí Jan Dusík nepřipustil nezákonný způsob prodloužení životnosti naší největší uhelné elektrárny Prunéřov, musel na svůj post rezignovat. Na jeho místo nastoupila nesporná odbornice Rut Bízková, která však již byla ochotná k ústupkům protiekologické většině v mateřské ODS. I to ovšem časem přes...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.