graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-21
2018-3&clndr_act=2018-2-21
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2015  »

Musíme probudit skrytou empatii vůči zvířatům
autor/ka: Nettverk for dyrs frihet 

Musíme probudit skrytou empatii vůči zvířatům

rozhovor s Pawłem Rawickim

Paweł Rawicki spoluzaložil Otevřete Klece, organizaci na ochranu práv zvířat, která se snaží bojovat proti kožešinovým farmám a průmyslovému hospodářskému chovu v Polsku. Zajímalo nás, jakými metodami a s jakými výsledky.

Jak ses k aktivismu za práva zvířat dostal?
Před založením Otwarte Klatki (Otevřete Klece) jsem se účastnil několika menších akcí propagujících veganství. Ale poprvé mi byla myšlenka práv zvířat představena v hardcore-punkové scéně. Poté jsem si začal zjišťovat více o zvířatech a o tom, jaká vypadá realita průmyslového chovu hospodářských zvířat. Otevřete Klece se stalo něčím, co bych pro sebe nazval celoživotním závazkem. Věřím, že tímto způsobem mohu pro zvířata dosáhnout nějaké reálné změny.

Jak vaše organizace vznikla a co je jejím hlavním cílem?
Mnoho inspirace jsme nalezli na Mezinárodních setkáních za práva zvířat (International Animal Right Gatherings). Poznali jsme skupiny pracující především na investigacích a pochopili, jak mocnou jsou zbraní. S malou pomocí zahraničních skupin za práva zvířat jsme se tedy rozhodli začít provádět investigace na polských kožešinových farm...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?
Další články z tohoto čísla 7.G  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.