graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-21
2018-4&clndr_act=2018-3-21
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2012  »

Nahota ― vzor príroda
autor/ka: Martha Cooper 

Barbora Bakošová

Nahota ― vzor príroda

Nahota patrí k umeniu odpradávna. Vyzliekanie v prírode a pre prírodu je však relatívnou novinkou. Spojenie nahého tela, prírodného prostredia a umenia pritom môže pomôcť k bližšiemu vzťahu medzi človekom a prírodou.

Ľudské telo vždy patrilo k hlavným námetom umenia. Bolo symbolom krásy, súmernosti, ale aj oslavou Božskej veľkosti či ľudskej vznešenosti. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa niektorí umelci rozhodli namiesto reprodukovania iných tiel využívať v konceptuálnych projektoch a performanciách svoje vlastné. Otvorili tým dvere novému umeleckému vyjadreniu, kedy sa samotné telo a jeho pohyby sa stali umeleckým materiálom, cez ktorý mohli autori tlmočiť svoje myšlienky. Body art, ako sa tento umelecký smer nazýva, sa postupne presúval aj do prírody, spomeňme napríklad britských „chodcov“ Richarda Longa a Hamisha Fultona, alebo Američana  Billyho Curmana, ktorý sa rozhodol preplávať  celú dĺžku rieky Mississippi, poukazujúc pritom na jej kultúrny a ekologický význam, ako aj na problém jej znečistenia. Títo umelci nahotu často používali ako výrazový prostriedok ― vyjadruje blízkosť človeka a prírody, jeho začlenen...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:

Darksome - darksome.eu - 9. 5. 2015 18:55

Umělecký fotograf Darksome průběžně hledá nové modelky pro spolupráci v oblasti uměleckého aktu. Jedná se převážně o fotografie pořízené v infračerveném spektru, které jsou charakteristické svým snovým nádechem a výrazným barevným posunem, jehož následkem výsledné fotografie působí spíše jako obrazy. Nově mám též možnost pořizovat 3D fotografie, které lze stejně jako 3D filmy, které se v posledních letech začínají rozšiřovat, prohlížet na 3D televizích, případně i na běžném monitoru prostřednictvím barevných brýlí. Formou spolupráce je TFP, tedy bez nároku na honorář jak ze strany modelky, tak fotografa a místem focení Znojmo. Fotografie a více informací naleznete na: http://darksome.eu/ Kontakt: info@darksome.eu


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.