graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace  »

Sítnice

Najdete opravdové Zelené?

7.G vyhlašuje pátrání po skutečných, autentických etc. Zelených, ohroženém druhu, jehož poslední exempláře se umně ukrývají v tuzemské (civilizační) džungli.

7G vyhlašuje pátrání po skutečných, autentických etc. Zelených, ohroženém druhu, jehož poslední exempláře se umně ukrývají v tuzemské (civilizační) džungli. Opravdoví Zelení vykazují následující poznávací znamení:

Nesmí být ani melounovití čili vevnitř rudí, ani tyrkysoví čili neoliberální. Musí být věcní, nikdy ne ideologičtí; musí lidi spojovat, ne sektářsky rozdělovat; musí reálně jednat, ne planě remcat, musí mít optimistickou vizi, a ne katastroficky strašit. Měli by nabízet konkrétní a efektivní řešení, ale nesmí sklouznout k pragmatickému technokratismu. Měli by usilovat o změnu hodnot, ale (z taktických důvodů) nesmí lidem-voličům vyčítat, že žijí ekologicky nešetrně. Měli by usilovat o zásadní změnu neudržitelného systému, ale (z taktických důvodů) nesmí otevřeně kritizovat jeho základní sloupy, například trh nebo růst HDP. Měli by působit mladě, svěže, (bio)dynamicky, nikdy ne staře, unaveně a jako NPK hnojená a Roundupem stříkaná kukuřice v podhorské oblasti. A samozřejmě, a na to pozor!, nesmí zavádět lidstvo na stromy a do jeskyní, ale naopak k přírodě přátelským autům a čistým technologiím.

Úspěšným nálezcům takového Zeleného věnujeme Zelenou svatozář. Kontaktní adresa: Přátelé zeleného údolí, Zelný rynk 16, 111 50, Nový Zéland.

Pro inspiraci připojujeme několik video tipů. Našli? Nenašli?

Dlouholetá znalkyně zeleného hnutí Iveta Bartošová favorizuje tyto exempláře:

Zvířata na statku si zřejmě oblíbila tyto reálně jednající a neremcající pracant(k)y:

Mladě, svěže a nevyčítavě působí tato zelená revolucionářka:

Její ex-kolegyně zase zní tak nějak svorně, věcně a relaxačně: (Doporučujeme si video pustit 7x po sobě a uvidíte ty účinky...)

Optimismem a (bio)dynamikou pak hýří severomoravští jedinci, ve víru hop-hopu nepřeslechněte jejich pozoruhodné poselství „zvířátka jsou kamarádi / nečuráme na kapradí“:

A jak to vypadá s výskytem Zelených v zahraničí? Přes lamanšský průplav nám posílají vizitku (v eurovolbách osmiprocentní) britští příbuzní. Že bychom se dočkali zeleno-druhové invaze?

(17. června 2009)

[4. června 2009]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?


Další články tohoto autora

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.