graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-18
2018-2&clndr_act=2018-1-18
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna (dnes)   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2012  »

Nejlepším přátelům. S láskou…?
autor/ka: www.saawinternational.org 

Zuzana Vlasatá

Nejlepším přátelům. S láskou…?

Přemýšleli jste někdy, kde se berou štěňátka?

Přemýšleli jste někdy, kde se berou štěňátka? Ne, vážně, toto není parafráze zvídavých dětských dotazů. Ptám se proto, že v některých případech by bylo nejlepší, kdyby živé tvory opravdu nosili čápi.

Pakliže žijete v Česku a máte čtyřnohého přítele, patrně jste si jej koupili na inzerát od někoho, kdo měl březí fenku. Anebo jste ho získali v útulku. Takto se to jeví docela normální a tak jsem to také měla dlouho za standard. Až do chvíle, kdy jsem navštívila Atény a viděla (krom Akropole a poctivé řecké demonstrace) také pár tamních zverimexů. Ve skleněných akváriích pro rybičky, na hromádce natrhaných novin, se tam za výlohami tísnily všelijaké chlupaté kuličky, vyplazovaly růžové jazyky a žadonily o kousek něhy. Prostě podivná věc. S kamarády jsme si je fotili a hladili přes sklo.

Na počátku tohoto roku jsem pak na serveru ecorazzi.com (viz 7.G 3/2010) narazila na rozjásanou zprávu,...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.