graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2014  »

Nešťastný bulharský nerůst
autor/ka: Filka Sekulova 

Filka Sekulova

Nešťastný bulharský nerůst

Bulharsko v posledních letech příliš nevzkvétá. Může za to nedostatek ekonomického růstu, nebo představivosti?

Když jsem se před nedávnem procházela Karlovem, městečkem na úpatí „balkánských“ hor v Bulharsku, narazila jsem na skupinku postarších dam. Seděly na lavičce, přisedla jsem k nim. Můj výletnický šat jim nějakým způsobem připomněl staré dobré „brigádnické“ časy. Nostalgicky se rozpomínaly na dobu, kdy se společně účastnily zemědělských a řemeslných akcí, které organizovala Strana. Pak se zničehonic jejich pozornost upřela na Karlovo. „V Karlovu nic není,“ slyším říkat jednu z nich. To mne poměrně udivilo, vzhledem k tomu, že se přímo před našimi zraky rozprostíraly okolní masivy hor a kousek za námi zurčela křišťálově čistá řeka… Ptám se tedy: „Co to znamená mít něco ve městě?“ „No přece moderní prosklené budovy, obchody…“ odpovídají svorně. Překvapeně jsem se rozhlédla na příjemně vyhlížející městské náměstí rámované nízkými cihlovými domky. Ony si nepřestával...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.