graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-21
2018-2&clndr_act=2018-1-21
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2014  »

O lesích a lidech

Naďa Johanisová

O lesích a lidech

V knize Naplavené dříví vypráví šumavský nakladatel Ivo Stehlík o obyčejných věcech. Prostě, moudře a s nadějí.

V brněnském knihkupectví ji neměli, musela jsem si ji objednat. Útlá, pečlivě vypravená, ilustrovaná černobílým fotografiemi. Na fotkách dřevěná mísa s ořechy, dřevěné artefakty (vytvořené autorem), stará dřevěná podlaha. Celá ta knížka je ostatně prostoupena dřevem, lesem a také pomalými rytmy přírody, které jsme mnozí ztratili v hektickém městském životě a jen je tušíme kdesi na okraji vidění.

Ivo Stehlík, šumavský nakladatel a distributor knih, spisovatel, svého času i dřevorubec a řezbář, v Naplaveném dříví vypráví prostě a bez frází. Píše v první osobě, o obyčejných a skutečných věcech, o jakých se leckterý spisovatel psát ostýchá nebo by o nich ani psát neuměl, protože je nezná. Prožíváme s ním a jeho kamarádem klopotnou i dramatickou cestu na jatka s krávou, která se na poslední chvíli marně snaží utéci. Kráčíme s ním zimním lesem a hledáme smrkové haluze, které rodin...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.