graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2017

2017-2&clndr_act=2017-3-28
2017-4&clndr_act=2017-3-28
PoÚtStČtSoNe
1
2
čtvrtek 2. března   »   1 událost
3
pátek 3. března   »   1 událost
4
sobota 4. března   »   2 události
5
6
pondělí 6. března   »   2 události
7
úterý 7. března   »   1 událost
8
středa 8. března   »   1 událost
9
čtvrtek 9. března   »   1 událost
10
pátek 10. března   »   2 události
11
sobota 11. března   »   2 události
12
neděle 12. března   »   2 události
13
pondělí 13. března   »   1 událost
14
úterý 14. března   »   1 událost
15
středa 15. března   »   1 událost
16 17
18
sobota 18. března   »   1 událost
19
20 21 22 23
24
pátek 24. března   »   1 událost
25
sobota 25. března   »   2 události
26
neděle 26. března   »   1 událost
27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak hodnotíte rok 2016?

stál za starou belu

špaténka, ale byly horší

střídavě oblačno

v podstatě dobrý

můj životní rok

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Akutně.sg  »

Podpořte 7.G autory přes Flattr

Podpořte 7.G autory přes Flattr

Pokud vás zaujal konkrétní text v Sedmé generaci, můžete jeho autora od nynějška odměnit s pomocí mikroplatebního systému Flattr.

Již od časů Poslední generace se potýkáme s jedním chronickým neduhem – věčně napjatý rozpočet malého neziskového časopisu většinou neposkytuje dostatek prostředků k tomu, abychom odměnili naše autory v takové výši, jakou by si zasluhovali. Pod články proto k tlačítkům sociálních sítí od nynějška přibylo jedno nové, zelené, díky kterému nám můžete pomoci tuto situaci zlepšit. Ikonka patří elegantnímu mikroplatebnímu systému Flattr, pomocí kterého můžete autora oblíbeného textu jednoduše a přímo finančně podpořit.

V prvé řadě — spíše než jako alternativní „výplatu“ — považujeme kliknutí na Flattr za projev symbolického ocenění: „Líbí se mi Tvůj text a chci, abys podobných napsal/-a víc!“ Prostě je to takový facebookový „lajk“ okořeněný drobnou částkou.

Jak na to?

  1. Zaregistrujte se na www.flattr.com. Je to krátké a jednoduché.
  2. Svůj účet „nabijte“ libovolnou částkou, například pomocí platební karty.
  3. Nastavte si, kolik z vložených prostředků chcete měsíčně rozdělit. Jako minimum stačí dvě eura, pro začátek tak můžete své oblíbence podporovat třeba jen cenou dvou piv.
  4. Různě na internetu najdete zelená tlačítka Flattru ve stylu těch, jež se objevila pod 7.G články. Stačí jediný klik a Flattr si poznamená, že chcete podpořit zrovna tohoto autora.
  5. Na konci měsíce Flattr vyhodnotí, na co všechno jste klikli, a rovnoměrně mezi označené autory vaši předem určenou částku rozdělí. Chcete-li tedy měsíčně platit 10 euro a klikli jste na dvaceti stránkách, každá od vás dostane 50 centů.
  6. 10 % z částky si Flattr obvykle nechává na svůj provoz. Protože je však Sedmá generace neziskový projekt, Flattr se této provize vzdal a autorům tak jde 100 % částky! (Tím se Flattr výrazně liší od srovnatelných platebních služeb, jako jsou PayPal či prémiové SMSky, u nichž tvoří provize v případě menších částek často i desítky procent).
  7. Pokud chcete někoho podpořit více než jiného, Flattr vám umožňuje posílat platby „na míru“, kupříkladu přesně určenou částku.
  8. Veškerá tlačítka pod články ze 7.G jsou vázána na jeden společný účet. Na konci roku příspěvky rozdělíme mezi jednotlivé autory. 80 % částky pošleme přímo oceněnému jedinci, 20 % přerozdělíme mezi ostatní autory, editory a korektory.

Za všechny sedmogenerační autory předem děkujeme za vaši podporu

Vaše 7.G

[11. září 2013]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.