graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-20
2018-2&clndr_act=2018-1-20
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 4/2015  »

Power to the people
autor/ka: www.exberliner.com 

Petra Němcová

Power to the people

V Evropě se v minulých letech vše veřejné privatizovalo. Nyní se však stále více obcí rozhoduje jít opačným směrem a převzít nepostradatelné veřejné záležitosti, jako je energetika, zpět pod svou kontrolu. Idea, že soukromé je lepší než veřejné, zjevně nedostála svým slibům.

Když se mě Stefan Taschner, mluvčí Berlínského energetického kulatého stolu, ptá, kolik lidí asi přijde na jeho přednášku, trochu se zarazím. Popravdě, odhadnout počet lidí, které by v Brně mohla zajímat berlínská cesta k ekologické a demokratické energetice, si netroufám. „Ptám se jen pro představu. V Paříži přišli jen tři lidi, ale měli zájem. To je nejdůležitější,“ dodává, když vstupujeme do prostoru místnosti, kde bude za chvíli mluvit o berlínském referendu o vykoupení energetických sítí zpět do vlastnictví města. „Taky nám možná v diskusi budou říkat, že jsme komunisti. Toho si nevšímej,“ poznamená ledabyle mezi dveřmi.

Trmácet se z jednoho evropského města do druhého a s úsměvem přednášet klidně jen pro tři posluchače, to svědčí o zápalu, který se jen tak nevidí. Stefan Taschner také nepropaguje nic menšího než jedno z nejinspirativnějších a nejúspěšnějších sociálně-e...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:


  Související fotogalerie:

Rekomunalizace

20. 2015, 15 fotek
Uwe Hiksch

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.