graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-21
2018-4&clndr_act=2018-3-21
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2015  »

První den dospělosti
autor/ka: Michaela Šebetovská (vše) 

Michaela Šebetovská

První den dospělosti

Maturitu jsem měla několik týdnů za sebou. Ale tak nějak jsem tušila, že to ještě nebyla ta pravá „zkouška dospělosti“. Ta mě teprve očekávala v srdci Karpat. Dodnes vzpomínám na tu sílu a odhodlání, které jsem tehdy měla. A taky řádnou dávku naivity a bláznovství, bez nich by se nic z toho nestalo…

Konečně měl nastat ten den. Ten den, kdy vejdu do hor, které jsem o šest let dříve viděla poprvé na fotkách a už tehdy jsem se rozhodla, že tam musím. Muntii Fagaras! Předcházela tomu poněkud krušná noc ve vlaku, problémy s dopravou, které mi k večeru vynahradil pán, co mě naložil i s báglem na žebřiňák a značně přiblížil k úpatí Fagarašských hor, kde jsem po několika dalších hodinách chůze upadla do podivného spánku.

Ráno bylo nádherné, plné příslibů a nadějí. Vyrazila jsem. Hned na začátku se ale objevil problém. Nedlouho před mým příjezdem postihly Rumunsko povodně, které způsobily i mé předchozí problémy s dopravou, a nyní jsem zjistila, že místo pěšiny přede mnou teče potok. Okolní terén byl jen obtížně schůdný, ale nějak jsem se probojovala a našla lesní cestičku. Vyrazila jsem tedy po ní a rozhlížela se, kdy konečně uvidím turistickou značku, kterýžto moment nenastal někol...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:


  Související fotogalerie:

Fagarašské hory

23. 2015, 15 fotek
Michaela Šebetovská

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.