graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2013  »

Rudolstadtská festivalová terrapie
autor/ka: Yvett Stránská 

Zuzana Vlasatá

Rudolstadtská festivalová terrapie

„Pojeď, to musíš vidět. Pokud jednou sociálně-ekologické hnutí zvítězí, bude tak jako rudolstadtský festival vypadat celý svět pořád,“ nadhodil někdejší šéfredaktor a zakladatel tohoto časopisu. Váhala jsem? Ano. Nicméně vynucená lezecká pauza, ortéza na bolavé ruce, nulové výhledy na víkend a zjištění, že tento (mně dosud neznámý) hudební festival zahájí fenomenální hippie skvadra Edward Sharpe and the Magnetic Zeros, učinily rozhodnutí za mě.

Z Prahy vede do Rudolstadtu environmentálně-naučná cesta přes severočeské výsypky, následovaná kulturně-naučnou jízdou někdejšími dederáckými maloměsty. Celé to měří zhruba tři sta kilometrů a na konci čeká sladká odměna v podobě třiadvacetitisícového města nikoliv nepodobného Českému Krumlovu: malebné, poklidné, nerušeně usazené mezi zelenými durynskými kopečky a rozpůlené neznásilněnou řekou Saale. Po většinu roku jde patrně o spořádané a poklidné městečko ovinuté kolem porcelánky a továrny na dětské dřevěné stavebnice.

O prvním červencovém víkendu se však probouzí z letargie — podobně jako ty zakleté princezny, jež noc co noc po půlnoci protancovaly střevíčky. Probíhá zde totiž jeden z největších evropských svátků taneční a folkové hudby (Tanz und Folk Fest). Letos už po třiadvacáté.

Od Strážnice k pankáčům

Psal se rok 1955 a folklorně zaměřený Fest des deutschen...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související fotogalerie:

Festival Rudolstadt

18. 2013, 13 fotek
Yvett Stránská

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.