graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2016  »

Soběstačností k navazování vztahů
autor/ka: condesign 

Dominik Grohmann

Soběstačností k navazování vztahů

Vydávat v jednadvacátém století encyklopedii se může zdát podivné. Obzvláště pak o návratu k soběstačnosti. Encyklopedie soběstačnosti, vydaná nakladatelstvím Triton ve spolupráci s neziskovou organizací Akademie soběstačnosti, však za pozornost určitě stojí.

Encyklopedie soběstačnostipro 21. století je poměrně ambiciózní projekt, který dle slov editorky Evy Hauserové „tvoří souvislou ‚učebnici‘ soběstačného životního stylu“. Od podzimu leží na pultech první ze tří dílů s čtenářsky vděčným podnázvem Rodinná zahrada.

Uvnitř knihy nenajdete abecedně seřazená hesla, jak byste u encyklopedie možná očekávali, ale devět oddílů s několika podkapitolami plnými logicky navazujících hesel. Toto uspořádání má své opodstatnění a editorce se zdařilo.

Na druhou stranu ovšem často narazíte na hesla příliš krátká (například řez ovocných stromů), potřebovala by dovysvětlit (pravokořennost) nebo se zdají být až příliš obsáhlá (výpisy různých odrůd ovoce) — stačilo by přitom odkázat na příslušný zdroj. Vcelku však tento heslář působí poměrně vyváženě a laici se z něj dozvědí mnoho nového a objevného.

Encyklopedii táhnou (v permak...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.