graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2018  »

To nejlepší ze severu
autor/ka: Draháňské údolí, foto: Tereza Šimůnková (vše) 

Tereza Šimůnková

To nejlepší ze severu

Severní hranici Prahy tvoří nepříliš známé, ale o to romantičtější Draháňské údolí. Hned za bohnickými a čimickými paneláky začínají pole a les, který půlí hluboká rokle s potokem na dně. Údolím osázeným romantickými chatičkami dojdete až k Vltavě.

Zdálky relativně ohavné — a že jsou kvůli své poloze na kopci nad Vltavou vidět sakra zdaleka —, ale zblízka se jeví mnohem přijatelněji: pražské Bohnice. A i ta ohavnost je v normě klasického panelového sídliště z pozdních sedmdesátek. Třicetitisícové Bohnice na severním okraji Prahy se svými velkorysými zelenými plochami, relativně velkými odstupy mezi paneláky a výhodou čistého vzduchu, i když se zbytek města topí ve smogu, představují slušný sídlištní standard. Posledních dvacet let se sem z centra jezdí na populární hudební a divadelní festival Mezi ploty, taky na morbidní a strašidelnou prohlídku hřbitova „chovanců Ústavu pro choromyslné“ čili předchůdce dnešní Psychiatrické léčebny, a samozřejmě také do té léčebny. Ale už méně lidí ví, že Bohnice mají ještě jedno lákadlo. Přírodu. Spoustu přírody. A to dokonce chráněné.

Hned na začátku Bohnic při vjezdu z vnitřní Prahy se ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.