graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-22
2018-2&clndr_act=2018-1-22
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 3/2014  »

Ukrajina vs. Rusko: fandíme všichni
autor/ka: M. Černov. Majdan 18. února 2014. 

Vít Kouřil

Ukrajina vs. Rusko: fandíme všichni

Aktuální ukrajinsko-ruský konflikt na Krymu a v Donbasu připomíná, že časy „staré dobré“ masové propagandy rozhodně neskončily. Ba naopak, s nástupem síťových, takzvaně post-masových médií chytají novou mízu.

Techno-optimistický příběh mediálních dějin tvrdí, že digitální revoluce nám umožňuje vymanit se ze spárů někdejších centrálních masových médií a svobodně si vybírat ze stále rostoucího počtu alternativ — televizních kanálů, informačních serverů, blogů nebo online sociálních sítí. A že pokud se nás někdo snaží jednostranně masírovat, můžeme jakožto moderní prozumenti (producenti i konzumenti zároveň) chytrými taktikami uniknout a pomocí pár kliků se oněm propagandistům dostat na kobylku. O vlastní interpretace událostí se pak obratem podělíme s ostatními, ať už tweetem, blogem, videem nebo diskusním příspěvkem, a informační systém tak neustále očišťuje zrna od plevele. Demokratickou Agoru 2.0 nemá co zastavit.

Zpátky k televizním vysílačům

Jenže onen vzývaný Občan 2.0 je v praxi často přesycený, těká, nemá sílu rozlišovat a utíká do zábavních žánrů. Bodejť by ne. V éře...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.