graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-25
2018-3&clndr_act=2018-2-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 2/2011  »

Úniky z ekopolitiky

Vít Kouřil

Úniky z ekopolitiky

Mediální pozornost se sice v posledních měsících soustředila na humanitární a jadernou tragédii v Japonsku, respektive na „facebookové revoluce“ v arabském světě, informace odhalované prostřednictvím WikiLeaks by však zapadnout neměly. Kupříkladu ty s ekologickým rozměrem.

V minulém čísle Sedmé generace jsme přiblížili fenomén WikiLeaks, internetového serveru, jehož posláním je dle vlastních slov „otevírat vlády“. Loni „otevřel“ zejména vládu Spojených států amerických (ale zdaleka nejen ji), když kromě armádních záznamů z válek v Iráku a Afghánistánu začal zveřejňovat diplomatické depeše USA z let 1966—2010. Z celkem čtvrt milionu uniklých kabelogramů jich WikiLeaks ve spolupráci s vybranými médii dosud zveřejnil něco přes pět tisíc, čili jen dvě procenta. I tak už se v nich dočteme řadu pozoruhodných zajímavostí, včetně těch ekologických. Bez nároku na zobecnění vyberme několik ukázek.

Hlavně nezávazně

V předloňském rozhovoru s velvyslancem USA v Indii Timothy J. Roemerem tibetský duchovní vůdce dalajláma Spojeným státům férově doporučoval, aby navázaly intenzivnější spolupráci s Čínou v boji proti globálnímu oteplování. Politická autonomie...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.