graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-18
2018-4&clndr_act=2018-3-18
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2010  »

Rudolf Šmíd

Venkov sobě

Na brněnské Katedře environmentálních studií vznikl zajímavý projekt dlouhodobého fotografického rozboru vesnic na Drahanské vrchovině. Obrazová dokumentace opatřená texty vyšla ve třech dílech pod editačním dohledem Pavla Klvače.

Mám před sebou tři knihy. Jejich velikost i grafická úprava obálky mi připomíná fotografickou řadu newyorského vydavatelství Macmillan ze sedmdesátých let. V té době se mi dostala do rukou jejich monografie, jež pojednávala o dosud nepřekonaném sociologickém výzkumu, ve kterém sehrálo důležitou úlohu použití fotografie.

V roce 1935 byla v rámci Rooseveltova protikrizového programu New Deal založena Farm Security Administration, která měla organizovat pomoc pro venkov. Vedoucí projektu Rexford Tugwell tehdy do výzkumného aparátu zařadil právě i fotografii. Fotografie sloužily nejen k následné sociologické analýze, ale jejich zveřejnění v tisku změnilo počáteční nesouhlas městských obyvatel s nákladným projektem obnovy amerického venkova na jeho masovou podporu.

Mezi kulisami

Vraťme se však na moravský venkov, na Vyškovsko, do obcí mikroregionu Drahanská vrchovina, kde se odehrává děj už zmíněných tř...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.