graphic-header
Občanský kalendář » «»

únor 2018

2018-1&clndr_act=2018-2-25
2018-3&clndr_act=2018-2-25
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9
10
sobota 10. února   »   1 událost
11
neděle 11. února   »   1 událost
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 1/2014  »

Víc než zvíře
autor/ka: morethanhoney.com 

Simona Horká

Víc než zvíře

V dokumentu More Than Honey sonduje režisér Markus Imhoof včelí průmysl i společenstva.

Včely vymírají, což bude mít za následek zhroucení celého potravinářského průmyslu se všemi možnými důsledky. Tak bijí na poplach ochranáři, ekologické organizace (tedy u nás je zatím kromě drobných náznaků spíše ticho po pěšině) a kdysi dávno to už prorokoval údajně i Albert Einstein.

Téma úbytku včel si vzal na paškál i švýcarský režisér Markus Imhoof a svým loňským filmem More Than Honey (Víc než med) je posunul o kus dál. V hodinu a půl dlouhém dokumentu se divák seznamuje jak s lidmi, kteří mají ke včelám různý vztah, tak i s mnohotvárným životem včel. „Slyšíte to? (bzukot včel poletujících kolem rozkvetlých stromů) Zvuk peněz. (…) Jediné dvě motivace v životě: chamtivost a strach. Nevím, jak omezit byznys nebo životní styl, a zároveň být spokojený, to není v mé DNA. Jsme kapitalisté, chceme růst. Celková globální nadvláda.“ Kalifornskému velkoplantážníkovi přinášejí v...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.