graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2017  »

Vraťme na Šumavu aktivní život, ne aktivisty!
autor/ka: foto: Public Domain, edusoft 

Bedřich Vypera

Vraťme na Šumavu aktivní život, ne aktivisty!

S prosbou o bioastrologickou předpověď se na mne obrací nejen aktivisté, ale i podnikatelé. Oslovil mne například politický podnikatel, inženýr Francisko Italián. Je to interesantní čtyřicátník s typicky jižanským temperamentem. Vlastní neoliberální měsíčník, žertovně nazvaný Kantorské listy. Chtěl předpověď, jestli v souvislosti se vstupem Saturna do Vah dojde opět k přemnožení kůrovce. Požádal jsem ho při té příležitosti o krátký rozhovor:

Proč jste koupil magazín Kantorské listy, chcete se věnovat výchově?

Co vás nemá, moji hlavní ambicí je vyhnat zelené ideology a aktivisty z jejich doupat, která se tady na Šumavě nazývají informační centra nebo centra ekologické výchovy. Ve skutečnosti to ale žádná centra nejsou — vaří se zde kámen mudrců a vyučuje se zelená ideologie. A to já nedovolím!

Jaký máte názor na výstavbu na Šumavě — nerozšiřuje se zde příliš masově?

Ale běžte do pr..le! Jaká výstavba. Šumavské obce se vylidňují, starostové sotva vyjdou s rozpočtem. Na Modravě například pan starosta musí vyjít s rozpočtem necelých šest milionů! Na osobu.

No, ale někteří si stěžují, že nová výstavba zasahuje dosud nedotčené oblasti…

Co to tady plácáte? Mnoho místních vesnic bylo za komunismu zničeno a nastěhovala se sem příroda. A ta teď musí vypadnout ve prospěch akvaparků a fitcenter. Musíme na Šumavu vrátit...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.