graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Akutně.sg  »

Foto k novince: Vychází dvojka 7.G: Šlap a nelámej

Vychází dvojka 7.G: Šlap a nelámej

V novém čísle Sedmé generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Kde leží hranice mezi měkkým a tvrdým turismem? Co je to guerilla observing? Na co nezapomenout při zateplování? K čemu je dobré globální vzdělávání? Proč Bulharsko nevzkvétá? Kdo rozetne brněnský nádražní uzel? Kterak politici ne/mluví do médií? Proč je v Bílých Karpatech obora v oboře? Jak se daří našemu největšímu hadovi? Máme ještě čas na růst? Jak vycvičit velrybu zabijáka? Co najdeme v Atlasu masa? Kdo hledá zelené dno? Probudíme něco pradávného?

V tomto čísle jsme se vypravili za ostravsko-karvinskou přírodní exotikou, do Beskydské oblasti tmavé oblohy, jesenických hvozdů nebo dolnorakouské Vinné čtvrti. Kromě takzvaného měkkého turismu jsme si též posvítili na užovku stromovou, globální vzdělávání, šetrné zateplování domů, první atlas masa, fungování mediálních rad, bulharský nerůst nebo referendum o brněnském nádraží. O názory se s námi podělil bělokarpatský ochranář Pavel Dekař, irský systémový vědec David Korowicz a slovenský lesník a kameraman Karol Kaliský. V recenzích jsme si tentokrát políčili na filmy Vlčie hory a Kosatka, knihu Ivo Stehlíka Naplavené dříví a divadelní hru Žumpa. Nechybí ani tradiční Ekologický kompost, vaše čtenářské ohlasy, pozitivní Terrapie Zuzany Vlasaté ani ohlédnutí patnáct let nazpět. A pozor, po čtyřech letech se vrací další kolo Ekohitparády.

Seznam všech článků čísla leží zde. V e-verzích a na webu 7.G jako obvykle najdete více fotek či delší verze některých článků. V pěti nových fotogaleriích se můžete podívat na přírodní krásy Ostravsko-Karvinska, Beskydskou oblast tmavé oblohy, dolnorakouský Zelený pás, premiéru divadelní hry Žumpa nebo fotky z natáčení filmu Vlčí hory.

Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míste-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Měkký, ba přímo sametový duben a květen přeje

redakce 7.G. 

 

[23. dubna 2014]

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.