graphic-header
Občanský kalendář » «»

březen 2018

2018-2&clndr_act=2018-3-17
2018-4&clndr_act=2018-3-17
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8
9
pátek 9. března   »   1 událost
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
pátek 23. března   »   1 událost
24
sobota 24. března   »   1 událost
25
neděle 25. března   »   1 událost
26 27 28 29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 6/2017  »

Zahrada jako celoživotní vize
autor/ka: Lenka Sedmíková s echinaceou, foto: archiv L. Sedmíkové (vše) 

Zahrada jako celoživotní vize

Rozhovor s Lenkou Sedmíkovou

V Sedmé generaci čtenářům nabízíme rozhovory s inspirativními lidmi. Často jde o známé osobnosti, vlivné postavy, odborníky rozmanitých oblastí. Tentokrát jsme se rozhodli pro neméně podnětnou konverzaci s „hrdinkou z lidu“ — brněnskou zahrádkářkou Lenkou Sedmíkovou. Rozhovor, který vznikl pro výzkumný projekt naší redaktorky, v rámci experimentální popularizace vědy publikujeme bez výrazných úprav či komentářů.

Co vás vede k tomu pěstovat si vlastní potraviny?

Je to víc věcí. Jedna věc je soběstačnost, mít svoje. Kdyby to šlo, tak bych si všechno pěstovala sama. Našla jsem si teď práci na poloviční úvazek, protože mě vždycky hrozně mrzelo, že je od jara do podzimu hezky, vlastně celý rok, a já jsem zavřená v kanceláři. Takže teď pracuju na půl úvazku, abych se mohla věnovat zahradě, ale i dalším koníčkům, hudbě a tak. Snažím se v tom najít životní styl. Myslím, že je důležité si ten život udělat tak, aby byl příjemný, aby to nebyla jenom otročina. Nechtěla bych sklouznout k tomu, že chodím do práce, jsem vyřízená a na nic jiného nemám chuť ani čas. Jak to udělat, to je asi oříšek na celý život, ale zkouším to. Postupem času jsem zjistila, že je pro mě lepší se uskromnit, než abych vydělávala peníze navíc a ty utrácela za jídlo, které si sice třeba levněji koupím, ale už nevím, co se do toho ...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?
Anebo nás chcete ve vydávání podobných textů podpořit jinak?
Další články z tohoto čísla 7.G  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.