graphic-header
Občanský kalendář » «»

leden 2018

2017-12&clndr_act=2018-1-18
2018-2&clndr_act=2018-1-18
PoÚtStČtSoNe
1
pondělí 1. ledna   »   1 událost
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
18
čtvrtek 18. ledna (dnes)   »   1 událost
19 20 21
22 23
24
středa 24. ledna   »   1 událost
25
čtvrtek 25. ledna   »   1 událost
29 30 31
Zůstaňte se 7.G v kontaktu »
Sítnice »

25 let Sedmé generace

Videoanketa k narozeninám 7.G.

Anketa »

Jak zatím hodnotíte rok 2017

můj životní rok

v podstatě dobrý

střídavě oblačno

špaténka, ale byly horší

stál za starou belu

Ke stažení »

Chcete mít 7.G ve svém počítači napořád? Stačí si stáhnout naše tapety, bannery či ikonky.

7.G twitter »

Sedmá generace 5/2014  »

Zalévat semínka radosti a lásky
autor/ka: Petra Věchtová (all photos) 

Petra Věchtová

Zalévat semínka radosti a lásky

Když jsem se před půl rokem utrmácená jízdou doploužila ke dveřím Schumacher College, v jejíchž zahradách se měla odehrávat má pracovní stáž, netušila jsem, že se za nimi promění můj život.

Na Schumacher College, která se nachází v anglickém hrabství Devon, jsem přijela, abych podpořila své zahradnické dovednosti, pronikla do tajů udržitelnosti a nahlédla do fungování komunity transition town, Města změny, které směřuje k posílení lokální ekonomiky, snaží se snižovat životní náklady, hlavně na energie, buduje si odolnost vůči změnám vyvolávaným změnou klimatu. Má pouť začala v březnu a v mnohém předčila mé očekávání.

Hned po příjezdu mě uvítala Julie, dáma, která tu vede univerzitní kuchyni. Poté mě čekala první nezapomenutelná zkušenost v podobě přednášky Sister Jewel na téma Není cesty vedoucí ke štěstí. Štěstí je cestou. Šťastní lidé mění svět. Přednáška byla součástí cyklu nazvaného Earth Talk, v jehož rámci vystupují odborníci na různá témata a který probíhá na Schumacher College prakticky každou středu. Přednášky jsou přístupné nejen studentům, zaměstn...

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit zde a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i ke stovkám dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Máte-li zájem pouze o e-verze Sedmé generace (bez předplacení tištěné 7.G), je tu pro vás e-předplatné, jehož cena se pohybuje již od 200 Kč na rok.

P.S. Jednotlivá čísla jsou dostupná v tištěné podobě na našich prodejních místech a od roku 2012 i v elektronické verzi na portálech rajknih.cz, publero.com a floowie.com.

Login pro stávající předplatitele:

Ztráta hesla Registrace

  Líbí se vám tento článek?
 
  Chcete autora finančně odměnit?
Jak mikroplatby Flattr fungují?


  Související články:

Okomentujte článek na facebooku...

...anebo svůj komentář přidejte zde:


Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.