Barcelona odpadní

12. června 2016 /
foto: Collectif Krasnyi BCN (vše)

Barcelona je jedním z turisticky nejvyhledávanějších evropských měst. Návštěvníky z celého světa láká kombinace historického centra s prosluněnými středomořskými plážemi. Slavná katalánská metropole se však také denně topí v návalech odpadu. Krom nábytku či oblečení, které už jejich majitelé nepovažují za užitečné, končí v kontejnerech na odpad i velké množství jídla. Na plýtvání potravinami reagují jednotlivci i občanské iniciativy. Pro ovoce a zeleninu se noří do odpadových kontejnerů nebo je odebírají od prodejců, kteří by je jinak vyhodili. Do života katalánských vybíračů kontejnerů jsem nahlédla v době svého půlročního pobytu v městě, které nikdy nespí, jež skončil letos v únoru.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2020 vyjde v 2. polovině února.