Byl jednou jeden…

14. října 2005 /

…muž, který meškal u hřbitova… Byla kdysi jedna žena, jež bydlela u krchova. Vlastně ne. Byla jednou jedna žena, která bydlela u antikvariátu — ne, spíš v něm. Anebo to nebyla ani žena, ani muž. Protože to byla moucha, která přistála na ohmataném hřbetu jedné knihy… A přece to mohl být kdokoli z nás. Jenže to jsme tehdy nevěděli, že bychom se mohli dostat do příběhu v knize, kterou si právě celkem nepozorně prohlížíme v prodejně starých knih. A třeba by tou knihou byly zrovna Jiné povídky a jiné povídky prozaičky Ali Smithové (narozené 1962 ve Skotsku) a náš prožitek by byl možná jednou z variací motivu, na němž autorka založila jednu z povídek (Univerzální příběh).

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2020 vyjde v 2. polovině února.