Sedmá generace

Sedmá generace 11/2003

Nejtěžší manévr ministerstva životního prostředí

O politickém kontextu české ekologické daňové reformy s externím poradcem ministra životního prostředí Martinem Bursíkem.

28. listopadu 2003 /

Buddha a Mao — Lhasa v roku zeme a zajaca

„Om, prvá slabika známej modlitby om, mani padme, húm, sa nachádza v susedstve plagátika propagajúceho v čínštine zázračný liek na pohlavné choroby. Esencia stretnutia Buddhu a Maa.“ Starobylým hlavním městem Tibetu nás provede bratislavský sinolog a orientalista Martin Slobodník.

27. listopadu 2003 /

O bankách, penězích a záludnostech exponenciálního růstu

„Pokud by svatý Josef v době Ježíškova narození investoval při 5% úroku jednu penci a vrátil by se do stejné banky v roce 1990, mohl by si koupit za peníze, které se mu mezitím nahromadily na účtu, 134 bilionů zlatých koulí o váze planety Země.“ V dalším díle seriálu Z ekonomického kapsáře Nadi Johanisové nám autorka připomene, že není všechno zlato, co se třpytí.

26. listopadu 2003 /

Byrokracie nám podráží nohy

Jana Drápalová je dlouholetou členkou Českého svazu ochránců přírody v Brně. Kromě své práce na poli ochrany přírody se však dlouhodobě věnuje také komunální politice. Již třetí volební období je členkou Zastupitelstva města Brna. Loni na podzim v čele kandidátky složené s aktivních občanů městské části Nový Lískovec, poeticky nazvané Tři oříšky pro Lískovec, dosáhla vynikajícího volebního úspěchu, který ji vynesl do křesla starostky. Od dubna 2003 je místopředsedkyní Strany zelených pro regionální rozvoj.

25. listopadu 2003 /
Sedmá generace 5/2019 vyjde v 2. polovině října.