Divoši bez domova

9. února 2015 /
foto: Food Not Bombs Plzeň (všechna fota).

Když jsem v listopadu procházel Brnem, něco se mi zdálo jinak než loni. Na četných místech, mnohdy křiklavě zjevných (před dveřmi právě zavřené restaurace či na Zelném trhu), přespávali lidé bez domova. Pravda, cesta do práce mě nově nutila projít centrem, a je tak možné, že jsem si daného jevu dříve nevšiml prostě proto, že jsem se pohyboval po jiných trasách. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že je bezdomovců víc a beznaděj jejich přítomnosti k nám promlouvá ještě o něco úpěnlivěji.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2020 vyjde v 2. polovině června.