Hladanie strateného miesta

12. června 2015 /
foto: flickr.com

Názov tohto článku parafrázuje opus magnum francúzskeho románopisca Marcela Prousta. Hľadanie strateného času, to znie ako nostalgická utópia hraničiaca so šialenstvom. Ako je to s hľadaním strateného, dôverne blízkeho miesta, na ktoré boli predmoderné spoločnosti tak silno naviazané? Je miesto v kontexte globalizovaného post-industriálneho veku tiež len utópiou, sentimentálnou spomienkou na „zlatý vek“, alebo nám (znovu)objavenie schopnosti „žiť lokálne“ môže pomocť pochopiť koreňové príčiny tzv. ekologickej výzvy (krízy), ktorej čelíme?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2020 vyjde v 2. polovině června.